سخن موسس مجتمع آموزشی سروش

به نـــام خدا

پیــام مؤسـّـس

سال تحصیلی 98-97

                                                                                                                                                                                                                                                      

دانش‌آموزان پر استعداد، پر انرژی، هدفمند؛

اولیای خردمند، دوراندیش و آینده‌نگر؛

همکاران متخصص، با انگیزه و سخت‌کوش؛

همراهان ارزشمند سروش                               ســــلام

مهر ماه امسال در آستانه‌ سی‌امین سال فعّالیت مجتمع آموزشی سروش در شرایطی سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنیم که نزدیک به 3 نسل از فرزندان این مرز و بوم را، در مسیر کسب دانش و ادب و کمال همراهی کرده‌ایم. در طیّ این مسیر طولانی همواره بطور مستقیم و غیرمستقیم از علم و اخلاق و معرفت استادان و معلمان و مربیانی بهره‌‌گرفته‌ایم که هر یک در موضوع کار آموزشی و پرورشی خود از بهترین‌ها بوده‌اند، و همواره تلاش کرده‌ایم  بهترین امکانات نوین آموزشگاهی را برای بالا بردن کیفیت خدمات آموزشی تهیه و در مدارس مجتمع بکار گیریم.

خوب است یاد‌آور شوم فقط طی 3-2 سال اخیر برای افزایش دانش و مهارت و به‌روز رسانی تخصص‌ها و توانمندی‌های حرفه‌ای همکارانمان بیش از 850 ساعت کلاس و کارگاه آموزشی زیر نظر استادان مطرح کشور برگزار کرده‌ایم ؛ استادانی که از مؤلفین صاحب سبک کتب درسی و اساتید به‌نام دانشگاهی در رشتۀ تخصصی خود بوده‌اند؛  گونه‌ای که بحمدا...امروز همه‌ی مدیران و معاونین و مشاوران مدارس ما، در مدیریت آموزشی و بکارگیری متدهای برتر پرورشی و اداره کلاس‌ها و برنامه‌های درسی بهترین آگاهی‌‌ها و مهارت‌ها را کسب کرده‌اند و کلیه معلمان و آموزگاران نیز، با جدیدترین شیوه‌های استاندارد کلاس‌داری و آموزش کتب درسی،به علاوۀ تکنیک‌های افزایش یادگیری دانش‌آموزان بر مبنای توجّه به هوش‌های چندگانه آشنا هستند و .... البته‌ این آموزش‌ها بطور مستمر برای کلیّه همکاران سروش در سطوح مختلف ادامه دارد.

بطور خلاصه اضافه کنم که؛ هم‌اکنون کلیۀ کلاس‌‌های مدارس 12 گانۀ سروش در تهران و تنکابن به تجهیزات آموزشی هوشمند مجهّز می‌باشند ومعلمان به تناسب برنامۀ درسی خود از این ابزار قدرتمند آموزشی به صورت استاندارد و مورد تأیید کارشناسی آموزش و پرورش استفاده می‌کنند. برنامۀ توسعه‌ی علمی و مهارتی همکاران سروش در زمینۀ استفادۀ بهینه از امکانات رایانه ‌ها تحت عنوان‌ " مهارت‌های هفتگانۀ ICDL  " نیز بطور مستمر در جریان است. در این زمینه مجوّز آموزش و صدور گواهی‌نامه‌های بین‌المللی را هم از بنیاد بین‌المللی ICDL دریافت کرده‌ایم.

یک مورد دیگر از ویژگی‌های برجستۀ مجتمع آموزشی سروش رسیدن به ثبات و پختگی در آموزش زبان‌های خارجی است. ما پس از سال‌‌ها تجربه عملی مداوم در این زمینه به جایی رسیده‌ایم که توانسته‌ایم ضمن تطبیق کامل با یکی از شیوه‌های استاندارد بین المللی در آموزش زبان، برای دانش‌آموزان پیش دبستانی تا دبیرستانی، برنامۀ "تربیت مدرّس زبان انگلیسی" رانیز در دستور کار قرار دهیم که به زودی اجرایی می‌شود.

عزیزان من؛ همراهان بزرگ‌اندیش سروش؛

پدران؛ مادران؛ همکاران؛ دانش‌آموزان؛

همۀ امکانات ویژه و ظرفیت‌هایی را که بطور مختصر و فهرست وار اشاره کردم و بسیاری دیگر که مجال ذکر آن‌ها نیست؛ همه وهمه برای پی‌گیری یک هدف بی نهایت بزرگ و متعالی و مقدّس فراهم آمده‌اند؛ هدفی که همه‌ی انبیاء و اولیای الهی و همۀ صالحان و فرهیختگان و اندیشمندان و بزرگان علم و ادب و فرهنگ و انسانیت در طول تاریخ بشر برای تحقق آن کمر همّت بسته و رنج‌ها و مرارت‌‌های بی‌شمار را به جان خریده‌اند تا به پیش رود و به انجام رسد ...

هدف انسان‌سازی و به عبارت صحیح‌تر(( آدم‌سازی )) !

این هدف آنقدر بزرگ و متعالی و ارزشمند و فراگیر است که به گمان ما، هیچ هدف و غایت و ایده‌‌آل دیگری در جهان بشری به پای آن نرسیده و نمی‌رسد؛ با داشتن چنین هدف بزرگی؛ آیا می‌توان لحظه‌ای آرام و قرار داشت و از تلاش و تکاپو دست برداشت؟! هرگز!!!

این کاربزرگ و مقصود سترگ، همّت‌های عالی می‌طلبد و تلاش ‌های خستگی‌ناپذیر و فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌ها وتحمل سختی‌ها و نامرادی‌ها... و البته سرمایه‌گذاری‌های بزرگ مادی و معنوی فراگیر، که بتواند پشتوانه مناسبی برای پیگیری چنین هدف والایی باشد.

همۀ ما که هر یک در بخشی از حرکت و تلاش افتخارآفرین برا ی تحقق این هدف مقدّس و متعالی دست اندرکاریم و مشارکت داریم شدیدأ نیازمند آنیم که؛

ضمن همراهی و همگامی و هماهنگی کامل با یکدیگر، بهترین ظرفیت‌ها و استعدادها و توانمندی‌های خود را مخلصانه و مشتاقانه و مسئولانه فراهم آوریم و دست در دست‌ یکدیگر و همراه و هم‌داستان، در مسیر استاندارد و شناخته ‌شده‌ای که کارشناسان بزرگ تعلیم و تربیت معرّفی کرده‌اند به کار گیریم و با اعتماد به نفس و پشتکار و سخت‌کوشی و خستگی‌ناپذیری و ایمان و امیدواری و حرکت پویا و پایدار و نظام‌مند و هدفمند در چارچوب برنامه‌های تنظیم شده توسط مشاوران و کارشناسان آموزشی هر مدرسه به پیش برویم؛ تا به امید خدا نتایج درخشان چنین حرکتی را در رشد و بالندگی علمی و اخلاقی و توسعۀ مهارت‌های فردی و اجتماعی و شادی و نشاط و سرزندگی و پیروزی و سربلندی فرزندانمان مشاهده کنیم.        اِن‌شاء ا...

همت بلنددار که مردان روزگار

از همّت بلند به جایی رسیده‌اند

 

عبدا... شیرازی

موسس و مدیر مجتمع آموزشی سروش

فایل های ضمیمه شده

30.png


لطفا برای بیان نظرات ارزشمند خود، درباره این مطلب، به سامانه وارد شوید

ورود به سامانه